چگونه از دست لکه های سفید روی ناخن ها راحت شویم

0
299

نقاط سفید بر روی ناخن؛ آنها می توانند یک مانیکور کاملا متفاوت را خراب کنند و همچنین به راحتی نمیتوان از دست آنها راحت شد.چگونه به وجود می آیند؟ و مهمتر از همه، چگونه می توانید آنها را دور نگه دارید؟

نقاط سفید بر روی ناخن

علل

نقاط  سفید  روی ناخن ها اغلب به علت آسیب به سطح اصلی ناخن ایجاد می شوند. آنها می توانند به دلیل کوتاه کردن  یا گاز گرفتن ناخن یا در نتیجه ضربه خوردن ناخن اتفاق افتاده باشند. از آنجایی که نقاط سفید روی ناخن ها خیلی شبیه کبودی ها هستند، اغلب دشوار است دقیقا مشخص کنید چه لحظه ای ممکن است ناخن خود را زخم کرده باشید ، همانطور که معمولا روزها بعد از بروز حادثه به معرض نمایش در می آیند.

شایعه

 نقاط سفید روی ناخن ها که به علت کمبود روی و کلسیم رخ می دهد یک اتفاق شایع است. در حقیقت این پدیده بسیار نادر است و اگر واقعا کمبود ویتامین دارید، باید در ناحیه های دیگر بدن خود به غیر از ناخن دنبال نشانه های آن باشید – بنابراین، مگر اینکه شما شروع به از دست دادن مو یا رنگ پوست خود کرده اید، لکه های سفید روی خود ناخن ها سبب نگرانی نیستند.

درمان

متاسفانه، بهترین روش درمان صبر است. مانند کبودی، شما باید  صبر کنید تا نقاط سفید روی ناخن در زمان خود درمان و پنهان شوند. اگر به صورت منظم از ناخن های مصنوعی استفاده میکنید و مشاهده میکنید که لکه های سفید زیاد می شوند، متاستفانه به این دلیل می باشد که ناخن مصنوعی به سطح اصلی ناخن شما آسیب وارد کرده و باید مدتی استفاده از آن ها را قطع کنید.

جلوگیری

با توجه به شیوه های مراقبت از ناخن، نقاط سفید  روی ناخن های خود نگه دارید. ازآسیب زدن به ناخن های ،خوردن آنها کندن آنها با دندان اجتناب کنید.و در صورت امکان، سعی کنید از برخورد  ناخن ها در برابر سطوح سخت جلوگیری کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید